Strony internetowe www Oleśnica
Pozycjonowanie stron www
Pozycjonowanie stron www

O nas

Historia Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu (wtedy jeszcze w Gutwinach) sięga roku 1945. Właśnie wtedy uczniowie usłyszeli pierwszy szkolny dzwonek. Dzieci uczyły się w starym przedwojennym budynku oraz w pomieszczeniach wynajmowanych w budynkach XIX wiecznego pałacu.

Od 1 września 2005 roku szkoła funkcjonuje w nowym, pięknym obiekcie – obiekcie na miarę XXI wieku. Przestronne klasy, szerokie korytarze, wspaniałe zaplecze sportowe i rekreacyjne – to wszystko stwarza uczniom dobre warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju.

Nasza szkoła dokłada wielu starań, aby wszyscy uczniowie czuli się w jej murach jak najlepiej. Szczególną troską i opieką otaczamy najmłodszych. Pod czujnym i uważnym okiem wychowawców poznają otaczający nas świat i odkrywają jego tajemnice.

Wszyscy nasi uczniowie biorą udział w licznych programach profilaktycznych, wycieczkach i imprezach sportowych. Szkoła organizuje także interesujące zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje pasje, talenty i zainteresowania.

Nasza szkoła ma wielu przyjaciół, którzy często goszczą w jej murach. Współpracujemy z przedstawicielami służby zdrowia, policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i rad sołeckich.

Aktualności

27 marca 2024 r.

SP Dobrzeń jedną z 10 NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W POLSCE !

19 marca br. w Pałacu Młodzieży im. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach odbyła się Wielka Gala Finałowa 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.Pani Bernarda Sieczka Dyrektor Szkoły Podstawowej...

27 marca 2024 r.

Zakochaj się wiosną w Oleśnicy!

21 marca udaliśmy się do Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Oleśnicy na spektakl teatralny pt. ,,Dzieci sieci”. Przedstawienie przygotowane zostało przez Teatr Profilaktyczny ,,Alert” z Wrocławia.             Historia nastolatk...

27 marca 2024 r.

Wiosenne spotkanie z muzyką

Za nami kolejne spotkanie z muzyką. Marcowe muzykowanie odbyło się w tematyce wiosenno - wielkanocnej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach muzycznych, słuchały utworów śpiewanych przez naszych gości, tańczyły w rytm muzyki. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się ...

23 marca 2024 r.

Projekt ,,Miłosz w szkole”

,,Uznając zasługi Czesława Miłosza w kształtowaniu polskiej literatury, języka, niezależności intelektualnej i kulturowej otwartości, Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił – w dwudziestą rocznicę śmierci poety – rok 2024 Rokiem Czesława Miłosza”. W lutym nasza szkoła pr...

23 marca 2024 r.

Odkrywamy tajemnice pszczół

Co to jest ul? Czym zajmuje się pszczelarz? Czy królowa jest tylko jedna? Kim tak właściwie jest truteń? Jakie znaczenie mają pszczoły dla naszego świata? - odpowiedzi na te pytania i wiele innych, mogli zasięgnąć uczniowie klas 0-III, którzy uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach ...

23 marca 2024 r.

Pierwszy dzień wiosny

"A wiosna przyszło pieszo –Już kwiaty z nią się śpieszą,Już trawy przed nią rosnąI szumią: „Witaj wiosno!”.21.03.2022r.  wszystkie oddziały przedszkolne zebrały się, aby przejść w wiosennym korowodzie . Dzieci pięknie prezentowały się w kwiatowych kapeluszach, opaskach n...

1 2 3 4 5 6
Logo projektu dostępna szkoła

Strona internetowa stworzona ze środków pozyskanego grantu w ramach projektu Dostępna Szkoła, finansowanego ze środków EFS w ramach programu PO WER IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Projekt Dostępna Szkoła jest realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego.

Logotypy unijne

Kontakt i Dojazd do Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Dobrzeniu
spdobrzen@op.pl
71 315 53 68
Dobrzeń 9A, 56-410 Dobroszyce Poland
Poniedziałek – Piątek 7.30-15.30