Strony internetowe www Oleśnica
Pozycjonowanie stron www
Pozycjonowanie stron www

O nas

Historia Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu (wtedy jeszcze w Gutwinach) sięga roku 1945. Właśnie wtedy uczniowie usłyszeli pierwszy szkolny dzwonek. Dzieci uczyły się w starym przedwojennym budynku oraz w pomieszczeniach wynajmowanych w budynkach XIX wiecznego pałacu.

Od 1 września 2005 roku szkoła funkcjonuje w nowym, pięknym obiekcie – obiekcie na miarę XXI wieku. Przestronne klasy, szerokie korytarze, wspaniałe zaplecze sportowe i rekreacyjne – to wszystko stwarza uczniom dobre warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju.

Nasza szkoła dokłada wielu starań, aby wszyscy uczniowie czuli się w jej murach jak najlepiej. Szczególną troską i opieką otaczamy najmłodszych. Pod czujnym i uważnym okiem wychowawców poznają otaczający nas świat i odkrywają jego tajemnice.

Wszyscy nasi uczniowie biorą udział w licznych programach profilaktycznych, wycieczkach i imprezach sportowych. Szkoła organizuje także interesujące zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje pasje, talenty i zainteresowania.

Nasza szkoła ma wielu przyjaciół, którzy często goszczą w jej murach. Współpracujemy z przedstawicielami służby zdrowia, policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i rad sołeckich.

Aktualności

15 kwietnia 2024 r.

Wycieczka do kina i na plac zabaw "Dobrolandia"

W ubiegłą środę byliśmy na wycieczce autokarowej w Dobroszycach. Dzieci obejrzały bajkę pt. "Gang zwierzaków", następnie przedszkolaki świetnie bawiły się na placu zabaw.

9 kwietnia 2024 r.

HUMANISTYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

Miło nam poinformować ,że nasze zdolne uczennice odnoszą sukcesy w konkursach humanistycznych. Zuzanna Pietras z klasy ósmej została laureatką  eliminacji powiatowych XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK dla uczniów szkół podstawowych w Powiecie Oleśnickim...

8 kwietnia 2024 r.

Kiermasz dobroci - RAZEM DOBRZE(ń)

RAZEM DOBRZE (ń) – czyli słówko o Kiermaszu Dobroci   20 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji w szkolnym holu odbył się Kiermasz Dobroci. Uczniowie klas IV – VIII przygotowali stoiska, na których znalazły się nie tylko przekąski i słod...

8 kwietnia 2024 r.

Warsztaty Małego Pisarza

W tym tygodniu klasa I uczestniczyła w warsztatach "Małego Pisarza" zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dobroszycach. Dzieci miały okazję poznać etapy powstawania książki, przypomnieć sobie zawody osób, potrzebnych do stworzenia książki od początku do końca, a następ...

8 kwietnia 2024 r.

Nasi "plastycy" w powiecie !

Zofia Kubicz, uczennica klasy I oraz Nataniel Burzyński, uczeń klasy V zostali nagrodzeni tytułami Laureata w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Pisanka Wielkanocna". 27 marca w auli Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla la...

30 marca 2024 r.

Życzenia Wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim uczniom i ich rodzinom,pracownikom oraz osobom zaangażowanych w życie szkoły. Niech ten czas napełni wszystkich radością Zmartchwywstania Pańskiego,Alleluja! 

1 2 3 4 5 6
Logo projektu dostępna szkoła

Strona internetowa stworzona ze środków pozyskanego grantu w ramach projektu Dostępna Szkoła, finansowanego ze środków EFS w ramach programu PO WER IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Projekt Dostępna Szkoła jest realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego.

Logotypy unijne

Kontakt i Dojazd do Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Dobrzeniu
spdobrzen@op.pl
71 315 53 68
Dobrzeń 9A, 56-410 Dobroszyce Poland
Poniedziałek – Piątek 7.30-15.30