Strony internetowe www Oleśnica
Pozycjonowanie stron www
Pozycjonowanie stron www

O nas

Historia Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu (wtedy jeszcze w Gutwinach) sięga roku 1945. Właśnie wtedy uczniowie usłyszeli pierwszy szkolny dzwonek. Dzieci uczyły się w starym przedwojennym budynku oraz w pomieszczeniach wynajmowanych w budynkach XIX wiecznego pałacu.

Od 1 września 2005 roku szkoła funkcjonuje w nowym, pięknym obiekcie – obiekcie na miarę XXI wieku. Przestronne klasy, szerokie korytarze, wspaniałe zaplecze sportowe i rekreacyjne – to wszystko stwarza uczniom dobre warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju.

Nasza szkoła dokłada wielu starań, aby wszyscy uczniowie czuli się w jej murach jak najlepiej. Szczególną troską i opieką otaczamy najmłodszych. Pod czujnym i uważnym okiem wychowawców poznają otaczający nas świat i odkrywają jego tajemnice.

Wszyscy nasi uczniowie biorą udział w licznych programach profilaktycznych, wycieczkach i imprezach sportowych. Szkoła organizuje także interesujące zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje pasje, talenty i zainteresowania.

Nasza szkoła ma wielu przyjaciół, którzy często goszczą w jej murach. Współpracujemy z przedstawicielami służby zdrowia, policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i rad sołeckich.

Aktualności

13 maja 2024 r.

Ziemia to nasz dom - szanuj ją!

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce to wydarzenie celebrowane jest od 1990 roku i ma na celu wyrazić protest przeciw dalszemu niszczeniu środowiska. To dzień, w którym każdy powinien zastanowić się, co może zrobić w swoim otoczeniu aby wspomóc naszą planetę...

6 maja 2024 r.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   Święto Narodowe 3 Maja to jedno z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia 3 maja 1791 r. przez Sejm Czteroletni Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 Maja. Społeczn...

6 maja 2024 r.

Spotkanie z pracownikiem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

25 kwietnia 2024 roku uczniowie klas I – VIII mieli okazję uczestniczyć w prelekcjach nt. wolontariatu. Spotkania w trzech grupach wiekowych poprowadziła pani Krzysztofa Warda z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Poznaliśmy symbolikę logo fundacji, zasady funkcjonowania i potrzeby h...

6 maja 2024 r.

Miłosz w szkole - wyniki konkursu !

,,Miłosz w szkole” – wyniki konkursu   Pod koniec kwietnia poznaliśmy laureatów szkolnego konkursu literacko-plastycznego. Miło nam poinformować, że największą wiedzą o polskim nobliście wykazała się uczennica klasy VII - Małgorzata P., drugie miejsce zdobyła ósmoklasist...

22 kwietnia 2024 r.

Przystanek Historia – tu zawsze warto się zatrzymać!

11 kwietnia 2024 roku uczniowie klas IV-VIII mieli kolejną okazję gościć w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia im. Kornela Morawieckiego we Wrocławiu.             Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy nt. wojny oraz współczesnych...

17 kwietnia 2024 r.

II MIEZDYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

12 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w II Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie pod patronatem Wójta Gminy Dobroszyce, którego organizatorem było Gminne Przedszkole Marzeń i Talentów w Dobroszycach. Celem konkursu było utrwalenie za...

1 2 3 4 5 6
Logo projektu dostępna szkoła

Strona internetowa stworzona ze środków pozyskanego grantu w ramach projektu Dostępna Szkoła, finansowanego ze środków EFS w ramach programu PO WER IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Projekt Dostępna Szkoła jest realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego.

Logotypy unijne

Kontakt i Dojazd do Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Dobrzeniu
spdobrzen@op.pl
71 315 53 68
Dobrzeń 9A, 56-410 Dobroszyce Poland
Poniedziałek – Piątek 7.30-15.30