Strony internetowe www Oleśnica
Pozycjonowanie stron www
Pozycjonowanie stron www

O nas

Historia Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu (wtedy jeszcze w Gutwinach) sięga roku 1945. Właśnie wtedy uczniowie usłyszeli pierwszy szkolny dzwonek. Dzieci uczyły się w starym przedwojennym budynku oraz w pomieszczeniach wynajmowanych w budynkach XIX wiecznego pałacu.

Od 1 września 2005 roku szkoła funkcjonuje w nowym, pięknym obiekcie – obiekcie na miarę XXI wieku. Przestronne klasy, szerokie korytarze, wspaniałe zaplecze sportowe i rekreacyjne – to wszystko stwarza uczniom dobre warunki do nauki i wszechstronnego rozwoju.

Nasza szkoła dokłada wielu starań, aby wszyscy uczniowie czuli się w jej murach jak najlepiej. Szczególną troską i opieką otaczamy najmłodszych. Pod czujnym i uważnym okiem wychowawców poznają otaczający nas świat i odkrywają jego tajemnice.

Wszyscy nasi uczniowie biorą udział w licznych programach profilaktycznych, wycieczkach i imprezach sportowych. Szkoła organizuje także interesujące zajęcia pozalekcyjne, na których dzieci mogą rozwijać swoje pasje, talenty i zainteresowania.

Nasza szkoła ma wielu przyjaciół, którzy często goszczą w jej murach. Współpracujemy z przedstawicielami służby zdrowia, policji, poradni psychologiczno-pedagogicznej i rad sołeckich.

Aktualności

4 czerwca 2024 r.

ZAPRASZAMY na Piknik Rodzinny! 8 czerwca!

Dyrekcja szkoły wraz z pracownikami, serdecznie zaprasza do udziału w Pikniku Rodzinnym Wszystkich uczniów wraz z rodzinami!Już 8 czerwca spotkamy się współnie na Pikniku Rodzinnym! Startujemy od godziny 10:00 na terenie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Dobrzeniu.Jak co roku zapo...

3 czerwca 2024 r.

Dzielimy się dobrem!

O tym, że warto pomagać w naszej szkole nikogo nie trzeba przekonywać! Miło nam poinformować, że środki zebrane podczas Kiermaszu Dobroci zostały przeznaczone na zakup nawilżanych chusteczek dla dzieci z hospicjum oraz pomoc w sfinansowaniu ortez dla nieuleczalnie chorej Jagódki Krakowi...

28 maja 2024 r.

Mama i Tata najpiękniejsze słowa świata!

24 maja w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały Rodzicom przygotowany program artystyczny. W pięknych strojach recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Na koniec dzieci w...

21 maja 2024 r.

WARSZTATOWNIA KULTURKA U STÓŁKA - WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW

     W poniedziałek 13 maja przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę warsztatową „Las w szkle”– Warsztatownia  Kulturka u Stółka, w ramach realizowanego unijnego projektu „Akademia Nowych Umiejętności”. Warsztaty podzielone był...

20 maja 2024 r.

Rekrutacja do klas 1-szych Powiatu Oleśnickiego na rok szkolny 2024/2025.

Tegoroczna rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Oleśnicki na rok szkolny 2024/2025 odbywać się będzie za pomocą nowej platformy rekrutacyjnej do szkół ponadpodstawowych, wspólnie z Wrocławiem: https://rekrutacje.edu.wroclaw.plProces rekrutac...

16 maja 2024 r.

Nasze Orły zakończyły egzaminy 8 klasisty!

W dniach 14-16 maja uczniowie klasy 8 przystąpili do egzamiów podsumowywujących ich edukacje w naszej szkole. Choć ten czas był bardziej stresujący niż codzienne sprawdziany, to na twarzachnaszych przyszłych absolwentów dominował uśmiech i pewność siebie. Teraz z niecierpliwo...

1 2 3 4 5 6
Logo projektu dostępna szkoła

Strona internetowa stworzona ze środków pozyskanego grantu w ramach projektu Dostępna Szkoła, finansowanego ze środków EFS w ramach programu PO WER IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa. Projekt Dostępna Szkoła jest realizowany przez Fundację Fundusz Współpracy w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego.

Logotypy unijne

Kontakt i Dojazd do Szkoły

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Dobrzeniu
spdobrzen@op.pl
71 315 53 68
Dobrzeń 9A, 56-410 Dobroszyce Poland
Poniedziałek – Piątek 7.30-15.30