Aktualności

Ziemia to nasz dom - szanuj ją!| SP im. Orła Białego w Dobrzeniu

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce to wydarzenie celebrowane jest od 1990 roku i ma na celu wyrazić protest przeciw dalszemu niszczeniu środowiska. To dzień, w którym każdy powinien zastanowić się, co może zrobić w swoim otoczeniu aby wspomóc naszą planetę.

W ramach wspólnego projektu Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Dobrzeniu oraz Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Dobroszycach, pod kierunkiem pani Emilii Biegańskiej-Kozołub oraz pani Eweliny Kembłowskiej, ogłoszono międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Ziemia to nasz dom – szanuj ją”, który został objęty patronatem Wójta Gminy Dobroszyce – pana Artura Cioska.

Dnia 19 kwietnia podczas uroczystego apelu, który odbył się w hali sportowej w Dobroszycach, przedstawiono wspólnie stworzone przez uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu oraz uczniów klasy Id ze Szkoły Podstawowej w Dobroszycach, przedstawienie słowno-muzyczne, które miało na celu przypomnieć, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, a także podpowiedzieć jak należy wspólnie zadbać o dobro ziemi.

Po apelu nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Ziemia to nasz dom – szanuj ją!” oraz wręczenie nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Dobroszyce oraz Nadleśnictwo Oleśnica. Spośród 34 prac konkursowych, powołane jury wyłoniło 10 laureatów oraz postanowiło wyróżnić kolejnych 5 uczestników.

 

Laureaci:

Michał Marcinkowski

Jan Gorazdowski

Nadia Mazur

Hanna Krajewska

Patryk Pietras

Laura Kudanowska

Kacper Hofka

Maria Dubas

Oliwia Hubala

Idalia Kucia

 

Wyróżnienia:

Adam Gwadera

Gabrysia Wiewiór

Zosia Kubicz

Sandra Macioszek

Natalia Drozd

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


Dołacz do nas

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words